Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.01.2020 12:40 (Üye) Soru : Merhaba, işyeri merkez iştanbul hal dışı meyve sebze toptancısı olan mükellef, Adıyaman hal içinde de belediyeden yer tahsis etti. Burada yakın yerlerden mal satın alıp merkezimiz olan İstanbul'a satmak üzere sevk etmeyi düşünüyoruz. Bazı yiyecek tedarikleri mevsimsel olduğu için Adıyamandaki bu yeni yeri şube olarak açtırmak mı doğru olur yoksa depo olarak kullanmak mı? Öncesinde şube işyeri açılışı bildiriminde bulunarak yoklama 31.12.2019 tarihinde olumsuz faaliyette bulunulmuyor olarak tutuldu. Sigota tescili yaptırdık bir işçi çalışıyor. Ancak içeriye mal vs. alınmadı.Mükellef 01.01.2020 tarihi itibari ile ayrıca e-faturaya geçmiştir. Biraz karışık oldu ancak bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim.

Cevap : Şube açılışı için neden olumsuz tutanak yapıldığı konusunda VD ile görüşüp ,Depo olarak işlem yapılması yönünde müracaat da bulunabilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.