Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.01.2020 09:54 (Üye) Soru : hocam hayırlı aksamlar bılanco esasına tabı gerçek ısletme sahıbı mukellefım 14.10.2019 tarıhınde vefat etmıstır sorum mırascıların işe devam etmemesı kararı bıldırım suresı ve yasal zorunluluk olan vergı beyanlarının bıldırımı ; 4.dönem gelır gecıcı vergı beyanını vermek gerekırmı olum halınde gelır vergısı beyanı ne zaman verılebılır usuresı ve olum tarıhı ıtıbarı ıle bılancosunu sıfırlamak gerekırmı teşekkür ederım

Cevap : 01/01/2019-14/10/2019 Dönemine ait GV beyannamesi Mirascılar tarafından 4 ay içinde VD verilecektir. 4. dönem geçici vergi beyannamesi verilmez.Ölüm tarihi itibari ile Bilanço sıfırlanmaz.Ölüm tarihi itibar ile düzenlenecek Bilanço ve gelir tablosu hazırlanır.Beyanname ile birlik de verilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.