Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.01.2020 15:41 (Üye) Soru : Merhaba, firmamızda bir kaç personelin işyerinde aldıkları görev ocak ayı içerisinde değişecektir (otomotiv kaporta ustasıyken, otomotiv mekanikçisi olması gibi). Dolayısıyla meslek kodları işe giriş bildirgesindeki meslek kodlarıyla uyuşmayacaktır. Bizim izlememiz gereken yol nedir? Sgk da işe giriş bildirgesindeki meslek kodunu çevirmek için dilekçe vermemiz gerekir mi, böyle bir dilekçe verirsek cezası var mıdır? Yoksa ocak ayı aylık hizmet listesinde yeni alacağı görev meslek kodunu yazmamız yeterli olacak mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Cevap : Çalışma konusunun değişmesi ile birlikte değişen melek koduna işçinin yazılı rızası alınıp ilgili sgm ye meslek kodu değişikliğine ilişkin dilekçe verilmesi gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.