Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.01.2020 15:56 (Üye) Soru : Merhaba;E arşiv portalından (5000/30000 tl )fatura kesmekteyiz.5000 tl altındaki faturalarımızıda bu portalı kullanarak faturalarımızı düzenlenmekteyiz.E fatura mükellefi olan firmalara 5000 tl altındaki rakamlara fatura düzenleyebilirmiyiz.Fatura kestiğimiz firma E fatura mükellefi olduğu için kestiğimiz faturayı kabül etmiyor.Bilgilerinize arz ederiz.

Cevap : Değerli Meslektaşımız merhaba; Öncelikle faturaları biz değil mükelleflerimizin kesmesi gerekiyor. Sorunuza gelince mükellefler e fatura veya e arşiv fatura mükellefi değilse 5 binTL ve 30 bin TL üzeri düzenleyecekleri faturaları portal üzerinden düzenleyeceklerdir. Dilerlerse bu tutarın altındaki bedelleri de portaldan düzenleyebilirler. iyi çalışmalar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.