Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.01.2020 18:04 (Üye) Soru : Merhaba 31.12.2019 da internet üzerinden perakende satış yapmak üzere bir işletme açılışı yaptık .internetten satış yapacağı için direk e arşiv faturayamı geçmesi gerekmektedir yoksa 5.000-30.000 limitleri harici kağıt fatura kesebilirmi?(internetten satış yapacağı için 1,00 TL bile olsa e-arşiv faturamı kesmeli sorumun özeti bu)

Cevap : Değerli meslektaşımız; e-arşiv zorunluluğu İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2018 hesap dönemi brüt satış hasılatı 5 Milyon TL ve üzerinde olan mükellefler, ? 1.1.2020 tarihine kadar e-Fatura uygulamasına zorunlu veya isteğe bağlı olarak dâhil olan/olacak olan mükellefler, ? Aracı hizmet sağlayıcıları, internet ortamında ilan yayınlayanlar ile internet reklamcılığı hizmet aracıları. iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.