Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.01.2020 18:59 (Üye) Soru : Merhaba, Avukat olan bir mükellefim 2020 ocak ayı için baroya 5.000 tl üzeri kağıt ortamında s.m.makbuzu düzenlediğini ve bir çok arkadaşının da öyle yaptığını söyledi. Bu tutarın üzerindeki makbuzların portal üzerinden düzenlenmesi gerektiği bilgisini teyit etmek istedim. (Baro için özel bir durum var mı) 2- Bir hekim mükellefim adına, bu makbuzları portal üzerinden düzenleyebilsin diye mali mühür talebinde bulunduk. Ama danışma biriminin bir soruya; portal üzerinden makbuz düzenlemek için mali mühür gerekmediği cevabını okudum. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Cevap : Değerli meslektaşımız, serbest meslek makbuzları için 5 bin gibi bir sınır yoktur. serbest meslek erbapları e-smm uygulamasına geçecekse e-imza kullanmalıdır iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.