Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.01.2020 10:10 (Üye) Soru : Üstad iyi çalışmalar dilerim; Şahıs firmamızı nevi değişikliği yaparak A.Ş. dönüştüreceğiz. sahıs firmasında faydalandığımız istihdam teşvik haklarımızı kaybetmemek için sgk işyeri tescil birimi bize nevi değişikliği yapmamız gerektiğini söylediler. SORU: nevi değişikliği sürecinin zor olduğu söylendi. Hata yapmamamız açısından şahıs firmasının (nevi değişikliği) A.Ş. Kurulşuna kadarki süreçte mersis işlemleri dahil dikkat edilimesi gerekenler neler. nasıl bir yol izlemeliyiz.

Cevap : genel bir bilgilendirmeler ilgi sicil müdürlüklerince web sayfalarında yapılmıştır,,ancak zorluk her kişi için farklılık oluşturur, tür değişikliği için gereken evrak gerek ticaret sicili yönetmeliğinde gerek ise müdürlüğün web sayfasında yer verilmiştir, diğer taraftan tür değişikliği ile mevcut teşviklere zararın gelmesi söz konusu olduğu SGK nın olumsuz görüşünden anlaşılmaktadır, bununda göz önünde bulundurulması gerektiğini hatırlatmak isteriz, tespit raporu örneği web sayfamızda yer almaktadır. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.