Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.01.2020 10:05 (Üye) Soru : sayın yetkili merhaba 2019 yılı içinde faaliyete başlamış olan limited firması mükelleflere ticaret odası tarafından verilen müdürler kurulu karar defterleri 31.01.2020 tarihine kadar ara tasdik yerine kapanış tasdiki yapılması odamızca tavsiye edilmektedir.Odamızın bu konu ile ilgili başka bir bilgi paylaşında ise şu ifadeler yer almaktadır, ”Her ne kadar Müdürler Kurulu Karar Defteri Kanunda tanımlanmamış olsa da, öngörülen kurul ve hukuki yapısı böyle bir defterin tutulmasını gerektirmektedir.” deniyor. Sonuç olarak Müdürler kurulu karar defterlerini Ara Tasdik mi yapmamız gerekir kapanış tasdiki mi ?

Cevap : şirket olarak bu defter kullanılıyor ise ve sayfaları var ise ara tasdik ile yeni yılda da kullanılacaktır, Ancak defter yeni yılda kullanılmayacak ise kapanış tasdiki gerekli olduğu değerlendirilmektedir. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.