Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.01.2020 10:34 (Üye) Soru : Merhaba, Bir müşterimiz sehven kendisine e arşiv faturası kesmiş ve faturayı onaylamış. İptal butonunu seçtiklerin de onaylanmış belgeler iptal edilemez diye bir uyarı çıkıyor. İmzalanan e arşiv faturalarını iptal edebilir miyiz? Yardımınızı rica eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Değerli stajyerimiz; ilgili fatura gerçek e-arşiv fatura mı yoksa 5 bin ve 30 TL sınırı sebebiyle düzenlenen e- arşiv fatura mı buna bakmak gerekli. eğer 5bin ve 30bin TL sınırı sebebiyle düzenlenen bir fatura ise e-Arşiv Fatura portalı üzerinden imzalanmış e-Arşiv Fatura iptal edilemez. Fakat tevsik yükümlülüğü tarafınıza ait olmak üzere kayıtlarınıza almayıp, yeniden doğru bir biçimde fatura düzenleyebilirsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.