Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.01.2020 09:43 (Üye) Soru : Merhaba, bir mükellefimizin çekleri için bir banka da taahhüt hesabı var ve bakiye eksilerde ancak 103 de takip ettiğimiz çekler için ödeme yapıldığında bu hesapta 2030 lira artıya geliyor. (https://www.procompliance.net/karsiliksiz-cekler-icin-banka-sorumluluk-tutari-28-ocak-2019-tarihinden-itibaren-2-030-tl-olacak/ ) Bu internet sayfasında benim sorduğum soru hakkında konu var ve nazım hesaplarda işlenilmesi gerektiği söyleniyor. Bir banka hesabı olduğu için 102 de takip etmeliyim ama karşı hesap olarak ne kullanmalıyım. Bir de Çek Taahhüt Girişi adı altında para girişleri de oluyor. Rica etsem nasıl muhasebeleştireceğim hakkında yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim

Cevap : konu mali kayıtlar bakımından değerlendirilecek konu olduğundan ilgili bölümden sormanız halinde arkadaşlarımız bilgilendirme yapacakları kanaatindeyim. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.