Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.01.2020 17:08 (Üye) Soru : SN. Yetkili Meyve ve Sebze İşiyle iştigal edecek olan Firmamız YURT DIŞINA meyve sebze ihrac edecek.Firmamız 14.11.2019 Tarihi itibari ilen kuruldu.Şu ana kadar Herhangi bir Satışımız olmadı. Şu an HAL Kayıt sistemine Kayıtlı değiliz. Türkiye içinde Malı alıp Azerbaycana Göndereceğiz. Bunun İçin,E Faturaya Geçme Zorunluluğumuz varmıdır.Yoksa Kağıt 5.000 üzeri e arşif Ft.Keserek Yurt dışına fatura keserek gönderebilirmiyiz. E-Müstahsil Malbuzunuda E fatura sistemine Geçmeden Düzenleyebilirmiyiz., Saygılarımla..

Cevap : Değerli Meslektaşımız Yaş meyve sebze alım satış işi ile uğraşan "tüccar ve komisyoncular" 01.01.2020 tarihi itibariyle e-arşiv, e-fatura, e-irsaliye ve e-müstahsil makbuzu belge uygulamasına dahil olmak zorundadırlar. BU mükellefler düzenleyecekleri faturaları yukarıda sözü geçen belge uygulaması kapsamında düzenleyecektir. iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.