Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.01.2020 17:10 (Üye) Soru : Merhabalar SERBEST MESLEK MAKBUZU DOKTORLAR İÇİN VUK 509 NO'LU TEBLİĞE GÖRE 1 HAZİRAN 2020 TARİHİNDE ZORUNLU DİYE BİLİYORUZ FAKAT HASTANELER ŞUAN OCAK 2020 İTİBARİYLE E SERBEST OLARAK KESMEMİZİ İSTİYORLAR BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİ ALMAK İSTİYORUZ.

Cevap : Değerli meslektaşımız; e-serbest makbuzu uygulaması tüm serbest meslek erbapları için ; a) 1/2/2020 tarihi itibarıyla faaliyetine devam etmekte olanların 1/6/2020 tarihine, b) 1/2/2020 tarihinden (bu tarih dâhil) itibaren faaliyetine başlayacak olanların ise işe başladıkları ayı izleyen 3 üncü ayın sonuna, kadar e-Serbest Meslek Makbuzu uygulamasına dahil olmaları gereklidir. illi tarihler dışındaki durumlar yasal zorunluluk başlayıncaya kadar ihtiyaridir. iyi çalışmalar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.