Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.01.2020 10:14 (Üye) Soru : Merhaba; e-Arşiv Fatura ile kapanmış olan şahıs firmasına yanlışlıkla fatura kestik. Bu faturanın iptalini ne şekilde yapabiliriz. İade olarak kesebilecek firma bulunmamakta. iyi çalışmalar...

Cevap : Değerli meslektaşımız eğer e-arşiv mükellefi olarak bu faturayı düzenlediyse mükellefiniz, özel entegratörünüz ile iletişime geçmelisiniz. eğer ki 5bin ve 30 bin TL üzeri düzenlenen bir fatura düzenlediyse mükellefiniz ; e-Arşiv Fatura portalı üzerinden imzalanmış/onaylanmış e-Arşiv Fatura hiç bir şekilde iptal edilemez. Fakat tevsik yükümlülüğü tarafınıza ait olmak üzere kayıtlarınıza almayıp, yeniden doğru bir biçimde fatura düzenleyebilir mükellefiniz. (Önemli nokta hem alıcı hem satıcı İPTAL faturayı kayıtlarına almaması gerekir.)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.