Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.01.2020 09:42 (Üye) Soru : Merhaba Ev hizmetlerinde elaman çalıştıran işveren muhtasar+sgk bildirge birleşmeden önce sgk na prim bildirgesi yollayarak işlemini tamamlıyordu. Birleşme sonrası sgk ya verilecek bildirge Muhtasar ve sgk prim bildirgesi olarak verilecek meslek mensubu olarak beyanı yollamak istiyorum e-birlikten Müşteri sözleşmesi girmek istiyorum fakat mükkelef türlerinde bu faaliyet yok. Sözleşme girerken mükellefi hangi grupta bildireceğim. Normal grup ücretleri uygun değil (yüksek) yardımlarınız için teşekkürler iyi çalışmalar mustafa oktay

Cevap : Bahsettiğiniz işlem için Mesleki hizmet sözleşmesi yapmanıza gerek yoktur.Bu mükellef için GİB internet vergi dairesi sisteminden ARACILIK SÖZLEŞMESİ YAPMANIZ yeterlidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.