Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.01.2020 10:21 (Üye) Soru : Üstad merhaba, Sağlık turizmi yapan mükellefimiz. Hasta ile anlaşıp yapılan tüm hizmetleri tek seferde (hastane faturası konaklama faturası doktor un hizmetini ) hastaya üzerine danışmanlık hizmetini de ekleyerek fatura ediyor. Buradaki sorum doktor smm düzenlediği için mükellefe yüklü miktarda stopaj ödemesi çıkıyor. Buradaki hizmeti doktor direk hastaya fatura edebilir mi? Hastane yapılan hizmeti doktora fatura etse doktor da üzerine ücretini ekleyip hastaya smm kesmesinde bi sakınca var mı? Teşekkürler

Cevap : Doktor Makbuzunu zaten hastaya düzenlemek zorunda Hastanede faturayı hastaya düzenleyecek Tedavi olan kişidir. Seyahat Turizm firması değil. Turizm firması sadece aldığı hizmet bedeli için fatura düzenler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.