Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.01.2020 22:05 (Üye) Soru : Sayın Üstad, Özel entegratör vasıtası ile ihracat işlemimiz için e-fatura düzenledik. Özel entegratörün portalında e-faturanın istisna / ihracat faturası olarak alıcıya ulaştığı ve başarıyla işleminin tamamlandığı uyarısını alıyoruz. Gelir idaresi başkanlığından da faturanın sorunsuz yüklendiğini teyit ettik. Tarafımıza yapılan açıklama "Faturanız 1300 başarıyla tamamlandı şeklinde herhangi bir sorun yoktur." Ancak gümrükçümüz faturanın gümrük sisteminde görünmediğini bildiriyor ve gümrük çıkış beyannamesi düzenleyemiyor. Sorun bizden mi yoksa gümrükçüden mi kaynaklanıyor ? İhracatta e faturayı başka bir portal üzerinden mi düzenleyeceğiz? Konu ile ilgili yanıtınızı rica eder, saygılar sunarım.

Cevap : Değerli meslektaşımız; Faturanın iletim sürecindeki sorun için Özel entegratörünüz ile görüşmelisiniz iyi çalışmalar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.