Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 30.01.2020 16:53 (Üye) Soru : Merhaba; MUHSGK verebilmek için 18/02/2017 öncesi intvd sistemine girilen elektronik aracılık ve sorumluluk sözleşmelerinin yenilenmesinin gerektiği malumumuz.. Ancak bu yenilemeyi ne şekilde yapacağımız konusunda çelişkilerimiz var. Odanın sitesinde iptal/fesih edilen sözleşme girişinden mükellefi seçip görüntüle butonundan güncelle yaparak yapmamız gerektiği ifade edilmiştir. Ancak güncelle butonu geçerli e beyanname listeleme girişindedir. Sorum şudur ki burada bir güncelleme işlemi yaparken en son yaptığımız sözleşme giriş tarihlerini değiştirmeye izin vermiyor. Tarih vs herhangi birşeye dokunmadan güncelle diyerek işlem yaptığımızda "güncelleme işleminiz başarıyla tamamlanmıştır" diyor ama sistem kayıt tarihi değişmiyor. Biz elektronik aracılık ve sorumluluk sözleşmelerini bu şekilde mi güncellemeliyiz. Yoksa var olan sözleşmeyi iptal edip yeniden giriş mi yapmalıyız..? Bir de bu yenileme işlemini Şubat ayından önce yapın diyorlar tam tarih Şubattan önce midir yoksa MUHSGK beyanı verilmeden hemen öncesine kadar mıdır..? Şimdiden teşekkürler..

Cevap : Sadece güncelleme yapılması yeterlidir. Güncelleme MUHSGK beyanı verilmeden hemen öncesine kadar yapılması gereklidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.