Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.01.2020 09:46 (Üye) Soru : Üstadım Merhaba, MUHSGK beyannamesini verebilmek için aracılık ve sorumluluk sözleşmelerinin güncellemisi hakkında iki tane soru yöneltmek isterim. 1)odamızın yayınladığı gibi iptal-fesih bölümünden güncelleme yaparken sözleşme tarıhleri güncellenecek mi?çünkü bu sözleşmeler bilinidiği gibi geçmiş yıl tarıhli?burda bir çelişki yaşıyoruz. 2)güncellemenin son tarıhı 31/01/2020 yani bugun mü? şimdiden tesekkür ederim

Cevap : 1)-Sözleşme tarihinin güncellenmesi gerekmez.Yapılan güncelleme 5510 sayılı yasadaki sorumluluk maddesi eklenmiştir. 2-Güncelleme Şubat ayın da verilecek Birleştirilmiş Muhtasar beyanname verme tarihine kadar yapılması gerekir.Güncelleme yapılmadan Beyanname verilmemesi gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.