Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.02.2020 14:39 (Üye) Soru : Merhaba, SGK Teşvikleri kapsamında Çalışan sigortalıya ait birden fazla teşvik çıktığı takdirde (Ör/ 27103 - 6111 ) ilgili çalışan için ilk çeşitli aylarda bu iki teşvikide kullanabiliryormuyuz. ( İlk ay 27103 İkinci Ay 27103 Üçüncü Ay 6111) Yoksa ilk kullandığımız Teşvik md si üzerinden mi devam etmemiz gerekiyor.Tşk

Cevap : İşçi için kullanılan teşvik dışında teşvik kullanılacak ya da değiştirlicekse sgm sistemi üzerinden geriye doğru altı ay için düzeltme ve düzenleme talebinde bulunmanız münkündür. Ayrıca bir teşvikten yararlanma süresi biten işçi için ikinci teşvik teşvikten yararlanma ekranından sorgulandıktan sonra eğer şartlarını da sağlıyor ise işçi için o teşvik ki bu genellikle 6111 olur devam ettirilebilmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.