Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.02.2020 12:30 (Üye) Soru : Öncelikle Merhabalar, Sorum şu; 2019 Aralık ayında kurulmuş bir Limited Şirket. Kurulurken ticaret odası tarafından tasdik edilip verilen Müdürler Kurulu Karar Defterini hiç kullanmadı ve kullanmayıda düşünmüyor. Şayet bir karar almam gerektiğinde aldığım karar/kararları Genel Kurul Toplantı ve Müzakere Defterine yazacak, müdürler kurulu karar defterini kullanmayacak. Bu durumda kullanmadığı ve kullanmayacağı Müdürler Kurulu Karar Defteri için kapanış tasdiki yaptırması gerekiyormu? ilgi ve alakanız için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla.

Cevap : Kullanılmasa da kapatılmış olması faydalıdır, müdürler kurulu kararları genel kurul (ortaklar kurulu) defterine de yazılabilmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.