Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.02.2020 10:59 (Üye) Soru : Ustadım merhaba, gazete ilanları işini yapan bir mükellefimiz ölüm ilanlarını yayınlamak için kendine ait bir site açıyor. bu sitede kendine verilen ilanları yayınlayacak. Bu firma e fatura, e defter mükellefi olur mu?

Cevap : Değerli meslektaşımız; VUK 509 ;IV.1.5. e-Fatura Uygulamasına Geçiş Süresi hakkındaki açıklamaya göre; e) Aracı hizmet sağlayıcıları, internet reklamcılığı hizmet aracıları ile internet ortamında ilan yayınlayanlar 1/7/2020 tarihine kadar (2020 veya müteakip hesap dönemlerinden itibaren bu paragrafta belirtilen işler ile iştigal etmek üzere işe başlayacak mükellefler ise işe başlama tarihinden itibaren 3 ay içinde) başvurularını ve fiili geçiş hazırlıklarını tamamlayarak e-Fatura uygulamasına geçmek zorundadır. iyi çalışmalar dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.