Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.02.2020 10:14 (Üye) Soru : Merhaba, halen bağımlı olarak çalıştığım firmada 01.01.2019 tarihinde işe başladım. Beyannamelerin tarafımdan verileceğine dair vergi dairesi bildirimini 2019 ocak ayı içinde gerçekleştirdim. Firmanın 2020 beyannamelerinin tarafımdan verileceğine ilişkin vergi dairesine yeniden bildirim yapmam gerekiyor mu? Ayrıca, firmada ayrı bir İK departmanı olmadığından ve muhtasar beyanname ile sgk bildirimleri tarafımdan yapıldığından, muhtasar prim hizmet beyannamesi de ayrıştırmadan tarafımdan verilecektir. Bu durumda vergi dairesine yeni şifre başvurusuna gerek var mı? Teşekkürler.

Cevap : Yeni bir bildirim yapılmaz.Firmada çalıştığınız sürece beyanname ve bildirimlerde sizin isminiz olmaya devam edilecektir.yeni şifre alınması zorunlu değildir.İSTENİRSE alınır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.