Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.02.2020 09:06 (Üye) Soru : Merhaba, MuhSgk beyanında şirket kendi beyan gönderme şifresi olduğunda ayrı bir şifre ve 1003B beyan mükellefiyeti açtırıyor ve ücret gizliği sağlanıyor. Mali Müşavirler ile sözleşmesi olan beyanları mali müşavir tarafından gönderilen firmalarda talep edilirse 1003B mükellefiyeti açılabilir mi? Mali müşavirlerin gönderdiği MuhSgk beyanı firmanın İnteraktif şifreleri ile görüntülendiğinden ve bu şifrelerde çeşitli işlemler için çalışanlarda olduğundan ücret gizliği Mali müşavirlerce gönderilecek MuhSgk beyanında nasıl sağlanacaktır? Teşekkürler.

Cevap : İKİNCİ şifre yi SADECE Beyanname gönderme şifresi olan ŞİRKETLER alabilir.Başka hiç kimse alamaz.(Serbest çalışan Meslek mensupları dahil) Gizliliğin nasıl sağlanacağı konusu meslek mensuplarının sorunu olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.