Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.02.2020 11:08 (Üye) Soru : İSTANBUL TİCARET ODASINDA KAYITLI VE ORTAK SAYISI 1 OLAN BİR LİMİTED ŞİRKETİ MÜKELLEFİM İLE İLGİLİ OLARAK YENİ ORTAĞIN BİLDİRİMİNİ VE MÜDÜRLÜK BİLDİRİMİNİ YAPMAK İSTİYORUM. AYRICA ŞİRKETİN MERKEZİ OLARAK YİNE İSTANBULUN FARKLI İLÇESİNE NAKİL ALINMASI İSTENİYOR. FAKAT YENİ ORTAK İKAMET OLARAK ŞANLIURFA DA İKAMET EDİYOR İSTANBUL A GELMEDEN ŞANLIURFA DAKİ TİCARET ODASI İLE İTO ARASI İŞLEMLERİMİZİ NASIL YAPABİLİRİM

Cevap : Limitet şirketlerde hisse devri tescile tabi olup hissenin devri noterden yapıldıktan sonra kararın alınması ile süreç başlayacaktır. Limitet şirkette ortaklardan biri müdür olacağından yeni ortak müdür olarak belirlenecek ve temsil yetkisi verilemesi gerekir, ayrıca ayrılan ortağın müdürlüğü sona erecek olması veya devam etmesi halinde bu hususu da kararınızda belirtmelisiniz,Alınan karar noterden onaylanıp mersis başvurusu yapıldıktan sonra bu işlemleriniz istenilen her hangi bir ilde yapılabilirken, tescil için İstanbul ticaret siciline fiziki olarak başvurunun yapılması gerekmektedir. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.