Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.02.2020 12:40 (Üye) Soru : 2020-01 dönemi itibarı ile MuhSGK Hizmet Beyannameleri Vergi dairelerine verilecek diye Basit usule tabi mükellefler için vergi dairelerine dilekçe ile başvurarak 2020/01 dönemi itibarı ile 03 mükellefiyetliği tesis ettirdik. Şimdi ise mart ayına ertelendi. Bizler eski düzene göre bildirgelerimizi sgk.ya verirsek, basit usule tabi mükellefler için açtırmış olduğımuz 03-Muh SGK Beyanı verilmedi diye problem yaşarmıyız. Yada bu kodu açtıranlar ertelemeye rağmen bu beyanlarını vergi dairelerine vermek zorunda lar mı?

Cevap : Erteleme nedeniyle SGK ya yapılacak olan bildirimlerinizi; e-Bildirge üzerinden aylık prim ve hizmet belgesi gönderecek işverenlerin 2020/Ocak ve 2020/Şubat dönemine ait bildirgelerini e-Bildirge v.1 yerine e-Bildirge v.2 uygulamasını kullanmaları gerekmektedir. e-Bildirge v.2 uygulamasına https://ebildirge.sgk.gov.tr/EBildirgeV2 adresinden ulaşılabilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.