Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.02.2020 09:11 (Üye) Soru : Merhabalar, odanız üyesi olarak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik faaliyetim devam ederken, kendi sahsi arsam üzerine özel insaat yapmak üzere müteahhitlik belgesi alabilmem için vergi dairesine ve ticaret odasına insaat ile ilgili nace kodlarından birini seçerek kayıt yaptırmam gerekiyormuş.konu ile ilgili izlemem gerekli yol nedir. özel insaat olduğundan herhangi bir vergi mükellefiyetine tabi olmayacağımı düsünüyorum, Sadece vergi levhası ve ito kaydı lazım. vergisel konuda ne yapmalıyım? bilgi verilmesini rica ederim. Mümkünse en kısa sürede geri dönmenizi rica ediyorum.

Cevap : Ticari olmayan inşaat özel inşaat yapılması mesleki mevzuata aykırı değildir.Özle inşaat ile ilgili Bürokratik işlemler konusunda bilgi sahibi değiliz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.