Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.02.2020 09:22 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım, Veteriner Hekim mükellefim var. Aksesuar ve hayvan yemlerini yazarkasadan, muayeneleri detaylı postan kesiyor bu dataylı postan çektiği muayenelere ayrıca fatura yada SMM kesmesi gerekiyormu.tam olarak bilgilendirirmisiniz. Teşekkür ederim. iyi çalışmalar diliyorum.

Cevap : Bahsettiğiniz veteriner hekimlik iki ayrı defter tutacaktır.Veterinerlik için defter beyan sisteminde SM Kazanç defteri ,diğer ticari ürün satışları için yine defter beyan sisteminden işletme defteri tutacak ticari mallar için fatura ve ÖKC kullanması gerekir. SM faaliyeti için kredi kartı ile yapılan hizmet için özel donanımlı POS cihazı kullanır.Pos cihazın dan SM makbuzu düzenlenmektedir ayrıca SM Makbuzu veya Fatura düzenlenmez. ve diğer SM Makbuzu düzenleyecektir.Tam açıklandı .
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.