Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.02.2020 12:31 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER; sgk bildirmine ilişkin olarak gelen cevapta bildirimi nasıl yapılması gerektiğine dair bilgi bulunmamakta,sadece eksik olan personel için düzenlenecek ek beyan müdürlüğe elden mi verilecek yoksa sistem üzerinden mi verilmesi gereklildir? iyi günler; eylül/2019- döneminde işe giriş yaplmış olan personelin (eylül ve ekim aylarındaki çalışmalarına karşılık aylık hizmet bildiriminde beyan yapılması unutulmuştur. Bu personelin çalışmasına ilişkin eksik bildirimelerin beyan edilmesi için ek bildirge naslı verilmelidir. Cevap:Sayın, SGK na ek ve düzeltme ile aylık prim hizmet bildirgelerinin verilmesi ve tarafınıza çıkacak olan ipc nin ödenmesi gerekmektedir. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi

Cevap : Ek ve iptal işleminn yapılması gerektiği cevapta belirtilmiş olup aphb ye ilişkin işlemlerde elektronik ortam dışında yapılamamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.