Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.02.2020 11:41 (Üye) Soru : Sayın danışman, Geri kazanım katılım payı beyannamesine yeni eklenen ürünler arasında iklimlendirme cihazları ve soğutucular da bulunmakta. Tebliğdeki bu cihazlarda bir kriter var mıdır? Bizim ithalatını yaptığımız soğutucular ve iklimlendirme cihazları y.dışı grup firmalarımızda üretilmekte ve sadece büyük hacimli yerlerde kullanılmakta. 8.000 kg kadar olan cihazlarımız var. Konu hakkında yardımınızı rica ediyoruz.

Cevap : DÜZELTEME (LİNK) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 7/2/2020 tarihli "Geri Kazanım Katılım Payına İlişkin Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslar" yayınlanmıştır. Detaylı ve örnekli açıklamalar için aşağıdaki link de bulunan metni inceleyiniz. https://webdosya.csb.gov.tr/db/cygm/icerikler/gekapusulesas-20200210184744.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.