Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 13.02.2020 15:10 (Üye) Soru : SN DANIŞMAN ; 2020/OCAK AYINA AİT TOPLAM ÇALIŞAN İŞÇİ SAYISI MÜKELLEFİMİN 5 KİŞİ.OCAK AYINA AİT SGK BİLDİRGESİNİ E BİLDİRGE VERSİYON 2 DEN VERDİM. BU MÜKELLEFİN OCAK AYINA AİT STOPAJ BEYANNAMESİNİ NASIL VERİCEM.MÜKELLEF 3 AYLIK MUHTASARA TABİDİR. OCAK AYINA AİT MUHTASARI AYLIGA ÇEVİRİP OCAK AYI İÇİN AYLIK OLARAK VERMEM GEREKİCEKMİ YOKSA İSREĞE BAĞLI 3 AYLIK OLARAK VERMEYE DEVAM EDİCEZMİ

Cevap : İSTEĞE BAĞLI OLARAK MUHTASAR 3 AYLIK VERİLEBİLİR. 10 ve daha az çalışanı olanlar için SGK bildirgesi aylık olarak verilecektir.(OCAK-ŞUBAT 2020 için) Muhtasar ise 3 aylık olarak MUHSGK 1003A formatı ile Nisan 26 sına kadar beyannamenin sadece Vergi bölümü doldurularak verilir.Çalışan sayınız 10 ve daha az olması devam etmesi halinde Mart ayından itibaren MUHSGK 1003A formatın da SGK kısımı doldurularak aylık verilebilir.Muhtasar için ise 3 aylık beyanname MUHSGK 1003A formatı ile SADECE vergi bölümü doldurularak verilebilir. Mükellefin İSTENMESİ halinde ÇALIŞAN SAYISI 1 KİŞİ İLE 10 KİŞİ Arasında olması halinde Birleştirilmiş Beyanname MUHSGK 1003A formatı ile Vergi ve SGK bilgileri doldurularak aylık olarak verilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.