Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.02.2020 08:56 (Üye) Soru : Merhaba, 05/02/2020 tarihinde yayınlanan maliye bakanlığının GEKAP ile ilgili sıra no 2 tebliği ile kapsam genişletilmiştir. kapsama alınan spesifik ürün ve ambalajlara ek olarak diğer ambalajlar bölümü ile neredeyse her ambalaj kapsama alınmış görünüyor. Dökümhane sektöründe üretici olan firmamız ürettiği ürünleri korumak ve taşımak amacı ile ambalaj firmalarından ambalaj malzemeleri almakta ve kullanmaktadır.Bu kapsamda GEKAP beyannamesi düzenlememiz gerekip gerekmediği hususunda görüşlerinizi rica ederiz..Teşekkürler.

Cevap : Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 7/2/2020 tarihli "Geri Kazanım Katılım Payına İlişkin Yönetmeliğin Uygulanmasına Dair Usul ve Esaslar" yayınlanmıştır. Detaylı ve örnekli açıklamalar için aşağıdaki link de bulunan metni inceleyiniz. https://webdosya.csb.gov.tr/db/cygm/icerikler/gekapusulesas-20200210184744.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.