Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.02.2020 11:10 (Üye) Soru : İyi çalışmalar.mUH sgk İÇİN 10 DAN AZ ÇALIŞANI OLAN FİRMALARI SİSTEMDEN AYLIĞA ÇEVİRME DİLEKÇESİ GÖNDERDİK. VERGİ DAİRELERİ AYLIĞA ÇEVİRME İŞLEMİNİ YAPTI.ŞİMDİ UZATMADAN DOLAYI ÜCRET VE DİĞER KESİNTİLER İÇİN AYLIK BEYANANMAM Mİ VERMEMİZ GEREK YOKSA MART AYI BEYANANMESİNDE HEPİNİ VEREBİLİR MİYİZ?

Cevap : 10 ve daha az çalışanı olanlar için SGK bildirgesi aylık olarak verilecektir.(OCAK-ŞUBAT 2020 için) Muhtasar ise 3 aylık olarak MUHSGK 1003A formatı ile Nisan 26 sına kadar beyannamenin sadece Vergi bölümü doldurularak verilir. Çalışan sayınız 10 ve daha az olması devam etmesi halinde Mart ayından itibaren MUHSGK 1003A formatın da SGK kısmı doldurularak aylık verilebilir.Muhtasar için ise 3 aylık beyanname MUHSGK 1003A formatı ile SADECE vergi bölümü doldurularak verilebilir. Mükellefin İSTEMESİ halinde ÇALIŞAN SAYISI 1 KİŞİ İLE 10 KİŞİ Arasında olması halinde Birleştirilmiş Beyanname MUHSGK 1003A formatı ile Vergi ve SGK bilgileri doldurularak aylık olarak verilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.