Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.02.2020 09:39 (Üye) Soru : Sayın Danışman, Türkiye de yerleşik olmayan Yabancı ülke vatandaşı İran uyruklu bir müşterim Serbest bölgede şirket kurmak istemektedir.Bununla ilgili yasal prosedür nedir? İzlemem gereken yol nedir? Yardımlarınızı Rica ediyorum.Tesekkur ederim.

Cevap : Yabancı uyruklu kişilerin TÜRKİYE de şirket kurmalarında engel bir durum olmayıp TÜRK vatandaşlar gibi haklara sahip oldukları, ancak serbest bölgelerde düzenlemeler farklı olup öncelikle ilgili bölge makamlarından şirket sözleşmesine ve kurucular için ön onayın alınmış olması gerektiği değerlendirilmektedir, Ticaret sicilinde gerekli olan işlem şirket kuruluşu prosedürü olup ilgİli sicil müdürlüğü web sayfasından gerekli belgeler bilgisi alınabilmektedir. iyi çalışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.