Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.02.2020 11:58 (Üye) Soru : Üstadlarıma saygılarla bir sorum mevcuttur. KÜÇÜKYALI VD. bağlı 435 003 0325 vergi nolu RAMAZAN GÜNEY işletme defterine tabi olduğu halde DEFTER BEYAN SİSTEMİNDE Geçici beyanını onaylamakta zorlanıyorum. DBS sistemde DEFTER İŞLEMLERİ BÖLÜMÜNDE İŞLETME DEFTERİ YAZAN KISIMDA (İ) İŞARETİ VARSAYILAN KISMI ÇIKIYOR VE altta (İ) nin açıklaması ise bilanço usulune geçiş işlemine onay vermeniz için işlem yap butonunu tıklayınız yazıyor. Hiç bir şekilde beyanı onaylıyamıyorum. Bu mükellef fazla iş hacmi olmayan bir seyyar pazarcı.Yani bilanço değil.Ankara GİB de karşıma muhatap bulamadım.VD memuru ise biz birşey yapamayız diyor.TEK UMUDUM SİZLER. ÇOK ZORDA KALDIM: SAYGILAR .0 534 899 20 50 NAİME GÖKHAN

Cevap : Değerli meslektaşım merhaba; Vergi dairesi sicil bölümü ile görüşmelisiniz. Sicil bölümü konu hakkında yardımcı olacaktır iyi çalışmalar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.