Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.02.2020 16:40 (Üye) Soru : Merhabalar MUHSGK için interaktiften dilekçelerimizi verdik bu dilekçeler sonuncunda (Aylık Muhtasar Dilekçesi vermedik) Muhtasarlarımız otomatik olarak aylığa dönüştürülmüş mevcut olan 3 aylık Muhtasar Beyannamelerimiz aylık olarak mı vereceğiz ve Bu MUHSGK dilekçeleri sonucu Stopaj mükellefiyeti olmayan Basit Usul Ticari Taksi ve Apartman Site Yöneticiliği mükelleflerimize Muhtasar mükellefiyeti açılmış ne yapmamız gerekiyor. Teşekkür ederiz.

Cevap : VD tarafından aylığa dönüşmüş ise beyanname aylık verilecektir.Basit Usul Ticari Taksi ve Apartman Site Yöneticiliği mükelleflerimize Muhtasar mükellefiyeti açılmışı için VD müracaat edilecek . Aşağıdaki linkde bulunan broşürü inceleyiniz. https://archive.ismmmo.org.tr/YAYINLAR/e_kitap/06022020_muhtasar_prim_hizmet_beyannamesi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.