Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.02.2020 08:49 (Üye) Soru : İSTANBUL MÜKELLEFİMİN ÇALIŞANI İÇİN SİGORTA BİLDİRGESİNİ GÖNDERDİM.MUHTASAR BEYANNAMEYİ 3 AYDA BİR VERİYORDUK ŞİMDİ MUHTASARI DA AYLIK MI GÖNDERECEM ÜÇ AYLIK MI GÖNDERECEM TEREDDÜTE DÜŞTÜM TEŞEKKÜRLER H.İŞLER

Cevap : 10 ve daha az çalışanı olanlar için SGK bildirgesi aylık olarak verilecektir.(OCAK-ŞUBAT 2020 için) Muhtasar ise 3 aylık olarak MUHSGK 1003A formatı ile Nisan 26 sına kadar beyannamenin sadece Vergi bölümü doldurularak verilir. Çalışan sayınız 10 ve daha az olması devam etmesi halinde Mart ayından itibaren MUHSGK 1003A formatın da SGK kısmı doldurularak aylık verilebilir.Muhtasar için ise 3 aylık beyanname MUHSGK 1003A formatı ile SADECE vergi bölümü doldurularak verilebilir. Mükellefin İSTEMESİ halinde ÇALIŞAN SAYISI 1 KİŞİ İLE 10 KİŞİ Arasında olması halinde Birleştirilmiş Beyanname MUHSGK 1003A formatı ile Vergi ve SGK bilgileri doldurularak aylık olarak verilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.