Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.02.2020 13:33 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım Benim mükellefim bebe giyim imalatı yapmakta olup bunları jelatin poşetlere koyup taptan satmaktadır .Bunun beyanı 2020 şubat sonuna kadar ambalaj bilgi sisteminden mükellefin e devlet şifresi ile verilecekmiş.Ancak e devletten beyana giremiyoruz şifre istenmektedir. bu nedenle beyan gönderemiyoruz.Bunun için bilgilerinize ihtiyacımız bulumaktadır.ne şekilde bir yol izleyecçeğiz yardımcı olursanız seviniriz

Cevap : Gekap (Poşet) beyannamesi GİB e beyan bölümünden verilir. Sorunuzda bahsettiğiniz uygula 6-7 önceki bilgidir.Kanun ve uygulama değişti. İnternetten edindiğiniz bilgilerin tarihlerine dikkate ediniz. Beyanname, GİB e beyan sistemin den bdp programından 340 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan usul ve esaslar doğrultusunda vergi beyannameleri, bildirim ve eklerini elektronik ortamda göndermek üzere aracılık yetkisi bulunan meslek mensupları tarafından gönderilecektir. (bdp programında “POŞET “ kodlu beyanname formatı) Meslek mensupları müşterilerinin Beyanname ve bildirimlerini gönderdiği şifre ile poşet beyannamesini de gönderecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.