Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.02.2020 13:57 (Üye) Soru : Kolay gelsin Üstad. Bu ay V2 sistemi üzerinden yaptığımız Aylık Prim ve Hizmet Belgeleri Hizmet listesi çıktılarını kontrol ettiğimizde; daha önceki aylarda hepsinin tam olmasına rağmen, çalışanların meslek kodlarının bir çoğunun 0000.00 çıktığını, bazı firmalarda tam olanlar olup, arada bazı kişilerin 0000.00 olduğunu, bazılarının hepsinin 0000.00 çıktığını farkettik. Bunları iptal-ek yaparak düzeltme yapmamız gerekli mi dir. Bununla ilgili mükeleflere sonradan ceza gelebilir mi. Ya da bu ay böyle kalıp, gelecek ay doğrusunu vermemiz yeteli olur mu?

Cevap : İşe Giriş Bildirgesi Güncelleme menüsünden süresi geçmemiş aphb için güncelleme yapabilirsiniz. Sistemin bu işlemi yani sıfırlama işlemini yaptığını belirten dilekçe ile süresi geçmiş olan aphb de güncelleme yapmanız mümkün olacaktır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.