Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.02.2020 18:01 (Üye) Soru : 07.02.2020 tarihli Geri Kazanım Katılım Payına İlişkin Yönetmeliğin Uygulanması hakkında açıklayıcı bilgi istiyoruz .mali müşavirlerin yapması gereken nedir ? iyi çalışmalar teşekkür ederim.

Cevap : Gerek Çevre ve şehircilik Bakanlığı yönetmeliğinden başka bir döküman olmadığı için yorum yapamıyoruz. Yönetmelikteki örnekleri inceleyiniz. Meslek mensuplarının özel olarak yapacağı bir işlem yok.Kapsamdaki ürünlerin kullanan mükelleflerin kullandıkları ürünleri Gib e beyan bölümünde yer alan POŞET kodlu beyanname gönderilecektir.Beyanname her ayın sonunda verilecek tahakkuk eden payı yine aynı ay sonuna kadar ödenecektir.Aşağıdaki linkdeki dökümanları inceleyiniz. https://www.turmob.org.tr/ekutuphane/detailPdf/a7e9022a-243e-4e0e-ba70-49d3c04305f1/_
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.