Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.02.2020 09:15 (Üye) Soru : Merhabalar, Mücevher perakende ticareti yapan bir firma yurt dışından mücevher kutusu ve kağıt torbalar kendi kullanımı için ithal ediyor. Gekap beyanı vermesi gerekiyor mu? Vermesi gerekiyor ise ithalat yaptığı dönemde i yoksa ürünü içine koyup satışın gerçekleştiği dönemde mi beyan etmesi gerekiyor? Birde 2019 dan devreden mücevher kutu ve torbalar ile ilgili nasıl bir işlem yapılması gerekiyor? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Ürünü teslim ettiği dönemde beyanname vermesi gerektiği kanaatindeyiz.2019 dan devir olanlarında kullanılması halinde beyanı gerekir. Aşağıdaki link de bulunana yönetmeliği inceleyiniz. https://webdosya.csb.gov.tr/db/cygm/icerikler/gekapusulesas-20200210184744.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.