Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.03.2020 17:42 (Üye) Soru : Sayın, muht-prim beyanı ile alakalı erteleme sonrası 3 aylık muhtasar verenler, muhtasarlarını aylık mı! üç aylık mı! olarak verecekler ertelemeye kadar. Bilginizi rica ederim.

Cevap : Muhtasar beyanname (OCAK-ŞUBAT-MART 2020 için) 3 aylık olarak MUHSGK 1003A formatı ile Nisan 26 sına kadar beyannamenin sadece Vergi bölümü doldurularak verilecektir Mükellefin İSTEMESİ halinde ÇALIŞAN SAYISI 1 KİŞİ İLE 10 KİŞİ Arasında olması halinde Birleştirilmiş Beyanname MUHSGK 1003A formatı ile Vergi ve SGK bilgileri doldurularak aylık olarak verilebilir. 10 ve daha az çalışanı olanlar için SGK bildirgesi aylık olarak verilecektir. Muhtasar beyanname ise; (OCAK-ŞUBAT-MART 2020 için) 3 aylık olarak MUHSGK 1003A formatı ile Nisan 26 sına kadar beyannamenin sadece Vergi bölümü doldurularak verilecektir. ?Aylık Muhtasar beyanname veren mükellefler Ocak ve Şubat 2020 dönemleri için; Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile sadece vergi kesintilerine ilişkin bilgiler beyan edilecek.(MUHSGK kod 1003A) Sigortalılara ait aylık prim ve hizmet bilgileri ise Sosyal Güvenlik Kurumuna Aylık Prim ve Hizmet Belgesi ile bildirilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.