Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.03.2020 17:50 (Üye) Soru : mükellefim için döviz kazandırıcı gelirlerin bankalara tevsikine ilişkin smmm raporu hazırlayacağım son 3 yılık olarak bu raporda ; TCMB Sermaye Hareketleri Genelgesi çerçevesinde mükellef Kurum ile 2017- 2018 ve 2019 takvim yıllarına ilişkin olarak imzalanan .../.../… tarih ve …….sayılı sözleşme uyarınca düzenlenmiş olup, belirtilen sözleşme rapora eklenmiştir. gibi bir ibare vardır, mükellefim ile aramızda bu raporu düzenleyebilmem için bir sözleşme yapmak zorunda mıyım ? eğer böyle bir zorunluluğum var ise bana bir sözleşme örneği gönderebilir misiniz ben bulamadım ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

Cevap : Müşteriniz ile mesleki Hizmet sözleşmesi (Türmob e-birlik üzerinden) ve GİB aracılık ve sorumluluk sözleşmesi dışında sözleşme yapılma zorunluluğu yoktur.Türmob sözleşmesini özel bölüm veya bölümler ilave edilebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.