Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.03.2020 18:01 (Üye) Soru : İYİ GÜNLER BEN ODANIZA KAYITLI MALİ MÜŞAVİRİM. BİR ŞİRKETİM HAKKINDA SİZE SORUM OLACAKTI. 2019 ARALIK AYINDA BİR ŞİRKET KURULMUŞ VE BANA GELDİLER DEFTERLERİNİ TUTMAM İÇİN. ŞİRKETİ BARIŞ ADINDA BİRİ AÇMIŞ FAKAT ÇALIŞAN OLARAK FATMA ADINDA BİR BAYANIN ÜZERİNE KURMUŞ ŞİRKETİ. ÇALIŞAN FATMA HANIM ANLAŞAMAYARAK ŞİRKETTEN AYRILMIŞ VE ŞİMDİ DEVİR ETMEK İSTEMİYOR ŞİRKETİ BORÇLARINI KAPATMADIĞI İÇİN DOĞAL OLARAK ÜZERİNE DÜŞEN BORÇLARIN ÖDENEMSİNİ İSTİYOR FATMA HANIM BAĞKUR SSK VERGİ BORÇLARI VS. BUNLARIN ARASINDAKİ SORUN MALİ MÜŞAVİR OLARAK BENİ BAĞLAR MI ACABA ? VE BU ŞİRKET GEÇEN AY KREDİ ÇEKİMİNİ 48 BİN OLARAK ÇEKMİŞ OTO GALERİ VE KİRALAMA İŞİ YAPIYOR. FAKAT FATURA OLARAK 15 BİN TL LİK TEK FATURA KESMİŞ. KDV BEYANNAMESİNİ GÖNDERİRKEN MESAJ KUTUCUĞU GELDİ BENDE FATURA OLMADIĞINDAN DOLAYI MESAJLI BİR ŞEKİLDE ONAYLADIM. SİZİN GÖRÜŞÜNÜZÜ MERAK EDİYORUM SİZCE BU ŞİRKETLE ÇALIŞMAYA DEVAM ETMELİ MİYİM DEVAM EDERSEM BENİ BEKLEYEN HERHANGİ BİR SIKINTI OLUR MU ? GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Cevap : BELGE DÜZENİNE UYMAYAN VE KAYIT DIŞI İŞLEM YAPAN MÜŞTERİ İLE ÇALIŞMAYIN .UYARI GELENE BEYANNAMEYİ NEDEN ONAYLIYORSUNUZ .ALIŞ VE SATIŞ BELGELERİNİ SİZ KAYIT ETMEDİNİZ Mİ ? SİZ KAYIT YAPMADINIZ İSE NEDEN ONAYLIYORSUNUZ.MÜŞTERİNİZ İÇİN YAPTIĞINIZ İŞLEMLERDEN DOLAYI VUK MÜKERER 227. MADDEYE GÖRE SORUMLULUĞUNUZ VARDIR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.