Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.03.2020 09:33 (Üye) Soru : Merhaba, Sizlere danışmak istediğim konu; işletme hesabına göre defter tutan 2019 yılında açılan müşteriye 2019 yılının eylül ayında kapanış yaptık. Bu müşteri kapanış yaptığımız ayda işletme esasına göre defter tutma hadlerini geçmişti. Şimdi 2020 yılının mart ayında tekrar faaliyete başlamak istediğini söyledi. Siz değerli yetkililerden öğrenmek istediğim bu kişi tekrar işletme defteri olarak mı faaliyete başlayacak yoksa bilanço usulüne göre mi açılış yapmalıyım? Bir de Eşinin üzerine açarsak durum nasıl olmalı? Çok teşekkür ederek çalışma hayatınızda kolaylıklar dilerim.

Cevap : Müşteriniz Aynı iş kolunda devam edecek ise Bilanço esasına göre defter tutacaktır.Eşi için mükellefiyet kurulması halinde işletme esasına göre defter tutabilir.İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Size de kolaylıklar ve başarılar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.