Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.03.2020 14:49 (Üye) Soru : Değerli Danışman iyi günler, Sorum Geri Kazanım Katılım Payı Beyannamesi ile ilgilidir. Sorum: 2872 Sayılı çevre kanunun ekli listesinde yer alan ürünlerin hiç birini piyasaya sürmeyenler/ithalatını yapmayan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri de Geri Kazanım Katılım Beyannamesini boşta olsa vermek zorunda mıdır? Örnek Mali müşavirler, avukatlar ya da ticari faaliyetinde bu listede yer almayanlar kişi ve kurumlar. Sorumun yanıtı için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : 2872 Sayılı çevre kanunun ekli listesinde yer alan ürünlerin hiç birini piyasaya sürmeyenler/ithalatını yapmayan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri de Geri Kazanım Katılım Beyannamesini boşta olsa vermek zorunda DEĞİLDİR. Bu konuda Sosyal medyadaki her yazılan yazıya itibar etmeyin Boş beyannameyi Ürünleri piyasaya süren mükellefler ilgili ayda işlemleri yokise BOŞ beyanname verirler.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.