Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.03.2020 09:08 (Üye) Soru : Merhaba Hocam, Soru 1- Şu anda Mali Müşavirlik ofisimiz var. Aynı zamanda Mali Müşavirlik Limited Şirketi kurup ortak ve müdür olarak faaliyette bulunabilir miyiz? Soru 2- Kuracağımız Limited şirkette mali müşavirlik hizmetimizin yanında Tam tasdik ve bağımsız denetim faaliyet alanı dışında kalan, müşterinin talebine ve ihtiyaca göre özel denetimler yapma istiyoruz. Bu nedenle şirket unvanımızda ‘……Mali Müşavirlik ve Denetim Limited Şirketi’ yazmamızda bir kısıtlama var mıdır? İyi çalışmalar,

Cevap : 1- Aynı zamanda Mali Müşavirlik Limited Şirketi kurup ortak ve müdür olarak faaliyette bulunabilirsiniz. 2-Unvanda "Serbest muhasebeci mali müşavirlik "olması koşulu ile denetim kelimesi yazılması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.