Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.03.2020 08:42 (Üye) Soru : Merhaba, Ltd olan bir mükellefimiz mevcut 14.02.2019 tarihinde tasfiyeye girmiş olup, 3.ilan tarihi 10.09.2019 tarihinde yapılabilmiştir. Son ilan tarihinden sonra 6 aylık süre bu hafta itibari ile dolacaktır. Tasfiyeyi bu aylık süre içinde tamamlamız gerekmekte midir? Yoksa fiili olarak tasfiye işlemleri bitince bitirebilecek miyiz? Yardımlarınızı rica ederim.

Cevap : Sermaye şirketlerinde tasfiye karının tescili ve alacaklılara davet ilanının 3. ilanından sonra en az 6 aylık süre beklenilmesi ile tasfiye tamamlanmış ise tasfiye sonu kararı alınarak tescili yapılabilir, tasfiye devam ediyor olması halinde tasfiye tamamlanıncaya kadar süre devam eder. 6 aylık süre en az beklenilecek süredir. iyi çlışmalar.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.