Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.03.2020 12:37 (Üye) Soru : Merhaba, Voleybol şampiyonasında görev yapan hakemlere gider pusulası ile ödeme yapılacaktır. Stopaj oranı ve KDV karşısında durum nedir bilgi vermenizi rica ederim...

Cevap : 193 sayılı GVK’nın 29/4 (7194 sayılı kanunun 12 nci maddesiyle değiştirilen bent; Yürürlük: 01.01.2020) Amatör spor yarışmalarını yöneten hakemlere ödenen ücretler (basketbol ve voleybol spor dallarının en üst liglerinde görev alanlar hariç) vergiden istisna edilmiştir. Amatör spor yarışmalarını yöneten hakemler hariç diğer tüm spor yarışmalarını yöneten hakemlere yapılan ödemelerin ücret olarak vergiye tabi tutulacaktır. Yukarıda belirtilen kurallara göre Amatör lg de görev yapan hakeme ödenen Tutar için Gider pusulası tanzim edilir. Gider pusulasında GV ve KDV hesaplanmaz..
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.