Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.03.2020 15:39 (Üye) Soru : Merhaba sayın danışmanımız , mükelleflerimizden tahsilatları çok uzun aralıklarla almaktayız ancak makbuzları her ay kesilmektedir . Bir çok meslektaşımız bu durumda karşısında smmm makbuzu arada sırada kesmektedir kısacası tahsil ettiği kadar makbuz kesiyorlar . her ay tahsilatını yapmadığımız firmaların kdv sini ödemek zor hale geldi yardımcı olur musunuz? Biz bu durumda ne yapmalıyız ? Teşekkürler

Cevap : KDV ve Gelir vergisinde vergiyi doğuran olay çelişkisi 1985 yılından beri süre gelmekte ve defalarca sorunun çözümü için yasa değişikliği önerisinde bulunulmasına rağmen maalesef sorun çözülmedi Her ay SM Makbuzu düzenlenmesi gerekir.Başkasının yanlış uygulaması sizin için örnek olmamalı.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.