Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.04.2020 15:35 (Üye) Soru : merhaba, 2018 kasım ayında kendi isteğimiz ile e-irsaliye kullanımına başlamış bulunmaktayız. e-irsaliyeyi sadece bizim gibi kullanıcı olan müşterilerimize düzenliyoruz. e-irsaliye mükellefiyeti olmayan müşterilere bu süreden beri kağıt fatura düzenlemeye devam ediyoruz. Bununla ilgili hatalı bir işlem mi yapıyoruz acaba? bir de ihracat işlemlerinde e-irsaliye zorunluluğu mu getirildi? internette ihracatta GİB e-irsaliye sanal alıcısına e-irsaliye gönderilmesi gerektiğine dair bir yazı okudum. bu iki konu hakkında bilgi almak istiyorum.

Cevap : Değerli meslektaşımız; e-irsaliye sürecindeki yasal zorunluluk kapsamına geçecek olan mükellefler 1 Temmuz 2020 dönemi itibariyle geçmiş olacaklar. Başka diğer yükümlülükleriniz kapsamında e-fatura yükümlülüğü bulunmuyorsa mükellefinizin, e-irsaliye sebebiyle 1 Temmuz 2020 de bu sürece de dahil olacaktır iyi çalışmalar dileriz
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.